KADINLARDA VE ERKEKLERDE ELLE TATMİN VİDEO

KADINLARDA VE ERKEKLERDE ELLE TATMİN VİDEO

Masturbasyon Kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Mastürbasyon hayal gücünün veya fantazinin sonsuz kullanımı ile gerçekleşir,kişi bu sırada kendisini ve karşıdakini dilediği gibi düşünür ve hayal kırıklığı yaratabilir. Ama hiç bir düşünce de tensel dokunmanın veya hissetmenin vede sevginin yerini de tutamaz.

------------------

KADIN VE ERKEKTE ELLE TATMİN ZARARLIMIDIR VİDEO

 kişinin sosyal yaşantısını ,normal seksüel ilişkilerini bozacak düzeyde değil ise zararsızdır. eğer bir seksüel partneri varsa o olmadığı zamanlarda masturbasyon yapabilir ama bunun sayısı ve sıklığı partnerine olan arzusunu etkilemeyecek şekilde olmalıdır.Eğer kişinin düzenli seks partneri yoksa veya hiç partneri yoksa, arzu ettiği sürece, hissettiği sıklıkta masturbasyon yapabilir.

Masturbasyonun kadında veya erkekte hiç bir fiziksel kötü tesiri yoktur ,aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. Ayıp değil bir gerekliliktir.erkeklerde ileride bir tutku haline gelmişse, normal cinsel ilişkiye tercih ediyorsanız, veya normal seksten partnerinizden zevk alamayıp masturbasyona yöneliyorsanız bir cinsel tedavi merkezine baş vurup tedavi olunması gerekmektedir.

------------------

ERKEKTE ELE TATMİN (BASTURBASYON) VİDEO

Genç erkeklerde özellikle cinsel hayatı olmayan gençlerde, masturbasyon neredeyse bir zorunluluk halindedir. Sperm (meni - er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz, üretilen spermler bir  kesenin bir hacmi, bir kapasitesi vardır, bu hacim dolunca cinsel istek artar, yoğunlaşır eğer ilişki veya boşalma boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere yol açar. Hamamcı olduk veya rüyacı olduk deyimi buradaki boşalmaya bağlı yıkanma gerekliliğinden gelmiştir. Erkeklerdeki cinsel arzu kontrolsüzlüğü de devamlı üretilen sperm ve onun boşaltılması isteği sonucu olup bayanların erkeklerde anlayamadıkları duygusuz cinsel istek bundan dolayıdır.

------------

KIZLARIN EL İLE TATMİNİ VİDEO

Yapılan araştırmalar, kadınların yüzde 70'inin mastürbasyon yaptığını ortaya koymaktadır. Aynı araştırmalar kadınların 20'li yaşlarda düzenli olarak mastürbasyona başladıklarını ve haftada bir kez yaptıklarını göstermektedir.

Mastürbasyon , birçok kişi için itici bir fikir gibi düzenli olarak mastürbasyon yaptığını ortaya koyuyor. Ancak ilginç olan kadınların mastürbasyon yapma nedenleri. Kadınların büyük bir çoğunluğu fiziksel olarak rahatlamak ve rahat bir şekilde uyumak için mastürbasyon yapmaktadırlar.

Araştırma, mastürbasyon yapan kadınların bedenlerine olan güvenlerinin arttığını da ortaya koymaktadır. Mastürbasyon bedeni tanıma ve sevme şansı da kişiye vermektedir.

Bir başka ilginç nokta da, düzenli olarak mastürbasyon yapan kadınların, seks yaşamlarının daha uzun ömürlü olduğu yönündedir.

Kadınlarda mastürbasyonu bakire olanlar veya olmayanlar olarak değerlendirmeliyiz çünkü toplumumuzda bekaret hala önemli bir konu olarak kabul edilmektedir .Kadınlarda masturbasyon erkeklerdeki kadar fiziksel dokunma gerçekleşmeden düşünce bazında da gerçekleşebilir.Sadece göğüslerine dokunarak dahi masturbasyon yapabilirler.

Fiziksel istek kasık bölgesine iki bacak açıp kapanarak sıkıştırılır veya kadına zevk verebilecek bir şeye sürtülür. Bakire olan kadınlar genelde okşanırken vajen girişine parmakla baskı uygulanabilir veya vajen girişi veya küçük dudaklar okşanabilir. Bunun da kızlık zarına hiç bir zararı yoktur.Bazı bayanlar kızlık zarı olmayanlar veya önemsemeyenler vajen içine parmak veya parmaklarını sokarlar veya içeriye doluluk hissi verebilecek herhangi bir şey (deodorant kutusu,salatalık,muz,kalem gibi) kullanırlar.Son zamanlarda ülkemizde de bulunan yapay penisler de veya titreşim sağlayan bazı seks oyuuncaklarıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bazı bayanlar ise hem klitorise sürtünme yaygın bir yöntemdir, bu da kızlık zarına zarar vermez.

----------

EL İLE TATMİNİN DOĞRU VE YANLIŞLARI VİDEO

Mastürbasyon denilince akla hep tek bir kişi ve onun kedini tatmin etmesi gelir. Her zaman bu geçerli değildir. Mastürbasyona katılımcı veya nasıl uyarılmak şansınız olmaktadır. Öğrendiklerinizi sevişme esnasında uygulamanız da hem sizin hem de partnerinizin sevişmekten zevk almanızı sağlayacaktır.

Mastürbasyon çok aşırı uygulandığında erkeklerde ve bazen de kadınlarda genital bölgenin cildinde tahriş oluşmasına neden olabilir.

Erkeklerde mastürbasyonda oluşan her boşalmayla birlikte bir sonraki menideki sperm sayısı azalır. Ancak bu kalıcı bir etki değildir, zira erkeklerde sperm hücreleri 60 ve hatta 70 yaşlarına kadar sürekli olarak üretilmeye devam eder. Yani mastürbasyon "kısırlığa" neden olmaz. Bu, kadınlar için de geçerlidir.

Sanıldığının aksinebenzeri etki gösteren hormonların (bunlara endorfin adı verilir) "gevşetici", sakinleştirici ve "keyif verici" özellikleri nedeniyledir.

Gerek erkek için mastürbasyonun sapıklık ve utanılacak bir şey olmadığı yavaş yavaş anlaşılmaya başlanıyor.

Eğer mastürbasyon sosyal yaşantınızı etkilemiyorsa, arkadaşlıklar kurmayı ve sürdürmeyi başarıyorsanız, video, dergi, internette vakit harcadığınızı düşünmüyorsanız mastürbasyonun size hiç bir zararı yoktur.

------------------------

ORGAZM NEDİR VİDEO

Kadın için de erkek için de, cinsel yanıt döngüsü, istek-uyarılma-orgazm sırasını izler. Cinsel istek duyarak, herhangi bir cinsel etkinliğe girişildiğinde , cinsel uyarılma olur. Bu aşamada bedende fizyolojik değişiklikler olur, her iki cinste de cinsel organların duruşunda değişiklik meydana gelir ve bu bölgeye kan dolar.Bunu erkekte penisin sertleşmesi olarak görürüz.

 

Kadında da meme başlarında ve klitoriste hafif sertleşme oluşabilir, renk değişiklikleri ve vajinada ıslanma olur. Gene uyarılma aşamasından iki cinste de, saniyeler içinde cinsel organlarda oluşan ritmik kasılmalar ve buna eşlik eden hoş duyumlar olarak tanımlanabilir.

 

Orgazmı yaşamamış birine tarif etmek çok da mümkün değildir. Ama herkes orgazm olduğunda bunun ne olduğunu anlayabilir. 'Orgazm olup olmadığıma emin değilim' diyenlerin çoğu, yüksek uyarılma düzeylerine çıkıyor ama orgazm olmuyordur. ne de cinsel etkinliğin tek hedefidir. Sadece orgazmı hedefleyerek sevişmek, alınabilecek hazları azaltır. Doyumlu bir sevişmenin mutlaka orgazmla sonlanması da gerekmez. Başka bir deyişle orgazm olup olmamak, tek başına cinsel doyumu belirlemez

---------------

ORGAZM SIRASINDA KIZLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER VİDEO

H. Masters'e göre, duyulan cinsel coşkunun derecesi bu gerilimlerin şiddetine ve sayısına bağlıdır.Orgazm sırasında kadınlarda  saptanabilen bir çok önemli gövdesel değişimler izlenmektedir. Nabız atışının hızlanması, kan basıncının yükselmesi, derinden gelen çabuk çabuk fakat kesikli olarak soluk alma, gözbebeklerinin irileşmesi, kavrama ve kontrol yeteneğinin yitirilmesi gibi olaylar öncelikle sayılabilecekler arasındadır.

Vaginanın   orgazm sırasında  üst üçte birinin kasıldığı görülmektedir. 5 ilâ 8 kez kasılma normal bir orgazma, 3 ilâ 5 kez kasılma zayıf bir orgazma 8 ilâ 12 kez kasılma ise şiddetli bir orgazma işaret ederler. Ancak fizyolojik olarak ölçülebilen ve orgazm titreşim tıpkı erkeklerdeki benzemektedir. Bu arada vajine ile uterus bir değişikliğe uğrar ve serviks bezi salgı yapmaya başlar. Sözü edilendeğişikliklerde belirgindir. Bu fizyolojik değişikliklerin herkeste ve her zaman aynı şekilde ve aynı şiddette olması gerekmez. Meme başları, insanların duyarlı cinsel bölgelerinden olduğu için, kadınlarda da erkeklerde de , renk değişikliği gösterebilir. Bu belirginleşecek diye bir şey söylenemez.

Orgazm yönünden kadınla erkek arasındaki en belirgin ve en önemli ayrılık , kadınların bir çoğunun bütün bu inceliklere karşın cinsel birleşme sonucu sık . Oysa erkeklerin %99'u aynı koşullar altında Henüz bu döneme ulaşmamış ya da bu dönemi geride bırakmış olan kadınlarda orgazma ulaşma yeteneği oldukça azdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !